گروتریزی بیس پلیت

گروت ریزی بیس پلیت با گروت سیمانی مناسب می­باشد که دارای خاصیت غیر انقباضی و مقاومت بسیار بالایی است. گروت ریزی جهت پر کردن فضای خالی بین صفحات نشیمن و دستگاه­های صنعتی، سازه­های سنگین که نیاز به تحمل لرزه و فشار بسیار زیاد دارند استفاده می­شود. معمولا امکان گروت ریزی قبل از نصب سازه­های فلزی وجود ندارد (زمانی که هدف از گروت ریزی زیر استراکچر یا ستون می­باشد و یا گروت ریزی بیس پلیت). گروت ریزی بعد از نصب بیس پلیت و تراز کردن انجام می­گیرد لذا برای گروت ریزی بهتر است از یک گروت منبسط شونده استفاده شود.

گروت ریزی برای تراز کردن فضای خالی زیر بیس پلیت و فونداسیون انجام می شود. در واقع گروت ریزی برای تنظیم تراز بیس پلیت بکار می­رود بنابراین قبل از نصب اسکلت، بیس پلیت باید تراز باشد. البته در بعضی سازه­های کوچک و دکل­های جدار پوسته­ای اسکلت با بیس پلیت همزمان است که در این حالت بعد از نصب بیس پلیت گروت ریزی انجام می­شود.

با توجه به اهداف فوق از به کار بردن گروت،  نکات ریز و ظریفی حین گروت ریزی باید رعایت شود. در صورتی که این نکات نادیده گرفته شود اتصال مناسب بین فونداسیون و صحفه بیس پلیت از بین می­رود و سبب خسارت­های جبران ناپذیری به سازه همچون نشست سازه، تخریب فونداسیون ناشی از بارهای دینامیک و… می­شود.

عملیات آماده سازی قبل از گروت ریزی: سطحی از بتن که در تماس با گروت قرار می گیرد (زیر بیس پلیت) را حداقل به عمق ۵ میلیمتر تیشه­یی کرده تا شیره بتن و سایر مواد ناسالم لایه سطحی برداشته شود و یک سطح زبر و خشن برای ایجاد پیوستگی مناسب بین گروت و بتن فونداسیون بدست آید. بیس پلیت آماده شده را در محل مورد نظر نصب کرده و آنرا تراز می­کنیم. پس از نصب بیس پلیت، قالب بندی دور آن به اندازه محدوده گروت ریزی انجام می­شود.. سطح داخلی قالبها بایستی با روغن مخصوص قالب بندی چرب شود تا هنگام قالب برداری، گروت آسیب نبیند. قبل از گروت ریزی تمام قسمتهای در تماس با گروت را از ضایعات ، آلودگیها و گرد وخاک موجود تمیز می­شود. حداقل ۲ ساعت قبل از شروع گروت ریزی کلیه سطوح بتن که در تماس با گروت خواهند بود را با آب خیس شده تا این سطوح با جذب آب کافی اشباع شده و هنگام گروت ریزی آب گروت را جذب ننمایند. از طرف دیگر باید در هنگام شروع گروت ریزی هیچ آب آزادی بر روی سطح بتن نباشد و کلیه آب آزاد موجود بر روی سطح بتن پاک شود و در واقع بتن در حالت اشباع با سطح خشک SSD باشد.

عملیات ساخت و اجرای گروت:  جهت ساخت و مخلوط کردن گروت از یک مخلوط کن مکانیکی مناسب (Mixer) استفاده می­شود. اینکار سبب یکنواختی مخلوط تولیدی می­شود. در حدود یک سوم آب مورد نیاز گروت مطابق کاتالوگ کارخانه تولید کننده داخل مخلوط کن ریخته و پودر گروت به آن اضافه می­شود. باقیمانده آب لازم را به تدریج به داخل مخلوط کن ریخته تا مخلوط گروت داخل مخلوط کن به روانی لازم برسد. مخلوط گروت آماده شده با پمپ توسط تکنسین­های شرکت پی برش به داخل قالب ریخته می­شود. استفاده از پمپ سبب یکنواختی گروت و به حداقل رساندن حباب­های هوای تشکیل شده می­شود. عمل گروت ریزی به درون قالب از یک وجه بیس پلیت انجام شده و آنقدر ادامه یابد تا گروت از وجه دیگر بیس پلیت بالا بیاید و تا تراز لبه بالایی بیس پلیت برسد. جهت از بین بردن حباب هوای ایجاد شده در زیر بیس پلیت با عقب و جلو بردن زنجیر در زیر بیس پلیت حباب هوای ایجاد شده آزاد می­شود. بلافاصله بعد از اینکه گروت مقداری خودش را گرفت، عمل آوری آن آغاز می­شود. مدت زمان عمل آوری گروت حداقل ۷ روز باشد.